In het nog te bouwen Nationaal Historisch Museum (NHM) in Arnhem komt een portrettengalerij met afbeeldingen van Nederlanders die een rol hebben gespeeld in de geschiedenis.
Op de website jijmaaktgeschiedenis.nl kunnen nu al personen voorgedragen worden. Op deze manier wil de museumdirectie te weten komen met wie Nederlanders zich identificeren en door wie ze zich laten inspireren.
De gekozen personen zullen als basis dienen voor de totstandkoming van de Nationale Portrettengalerij. Enkele bekende Nederlanders hebben op de website al een keus gemaakt. Zo heeft DJ Tiësto gekozen voor Maurits van Oranje. "Maurits van Oranje heroverde in 1590 Breda op de Spanjaarden, door middel van de list van het turfschip. Dat is me van alle geschiedenislessen het beste bijgebleven", aldus de beroemde dj.
Angela Groothuizen, presentatrice en zangeres, kiest op de website voor Wilhelmina Drücker, een beroemde feministe. Groothuizen: "Zij zorgde voor het stemrecht voor vrouwen. Aan haar hebben wij vrouwen veel te danken!"
Tags:
| Commentaar |
|
Powered by !JoomlaComment 4.0 beta1
!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."
LAATSTE BERICHTEN
- Onthoofde mannen vermoedelijk Vikingen
- Weemoedig Istanbul vanuit de leunstoel
- Egypte restaureert historische synagoges
- Massagraven nazi's gevonden in Oostenrijk
- Machu Picchu binnenkort weer toegankelijk
- Neergestort jachtvliegtuig WOII geborgen
- D66-oprichter Hans van Mierlo overleden
- Flint in Focus - Annelou van Gijn
NHM komt met portrettengallerij






