Een van de topstukken was een eerste uitgave van het album De Blauwe Lotus uit 1946, dat nog in een zeer goede staat verkeert. Een verzamelaar was bereid er 7000 euro voor neer te leggen. Naast stripalbums gingen er ook beeldjes van personages en accessoires onder de hamer.
Hitler was begin vorige eeuw vastbesloten kunstschilder te worden. Hij werd echter twee keer afgewezen door de kunstacademie in Wenen. In de periode voor de Eerste Wereldoorlog verdiende hij onder meer de kost door beschilderde ansichtkaarten te verkopen aan toeristen.
Aanvankelijk leek het erop dat het werk niet verkocht zou worden, maar kort nadat de veiling was gesloten meldde zich toch een koper. Die was bereid er ruim 43.000 dollar (omgerekend ongeveer 40.000 euro) voor neer te leggen.
Het werkje was eigendom van twee zussen uit Hessen. Ze kregen het in bezit via hun opa, die het aquarel in 1916 voor 350 Duitse Mark bij een galerie in München kocht.