Veiling- Pagina 16

Nieuws en achtergronden over de veiling van historische objecten en kunstwerken.

Brieven M.C. Escher onder de hamer

Bij veilinghuis Christie’s worden volgende week 49 handgeschreven brieven van de Nederlandse lithograaf en houtsnijder M.C. Escher (1898-1972) geveild. Het gaat om brieven die de kunstenaar stuurde aan zijn collega en vriend Gerd Arntz (1901-1988). Christie’s verwacht dat de brieven gezamenlijk tussen de 20.000 en 30.000 euro op zullen brengen. Volgens het veilinghuis laten de brieven Escher kennen “als een
3 minuten leestijd

Christie’s veilt schilderij Rembrandt

Bij veilinghuis Christie’s in Londen wordt in juli een schilderij van Rembrandt geveild. Verwacht wordt dat het werk tussen de 9 en 14 miljoen euro op gaat brengen. Het gaat om het schilderij Man met halsstuk en hoed dat Rembrandt tussen 1626 en 1627 maakte. Het doek maakt onderdeel uit van de verzameling oude Hollandse meesters van het echtpaar Pieter
1 minuut leestijd

Rubenshuis verwerft notitieboek van Rubens

Het Rubenshuis in Antwerpen heeft de collectie uitgebreid met een bijzonder stuk: een notitieboek met theoretische aantekeningen van Peter Paul Rubens. Het museum heeft dat deze week bekendgemaakt. Het notitieboek werd onlangs op een veiling in New York aangekocht door de Koning Boudewijnstichting. Het gaat om een van de vier bekende kopieën van Rubens’ handgeschreven exemplaar. Het origineel ging in
1 minuut leestijd

Unieke stripverzameling brengt 2,6 miljoen euro op

In New York is woensdag een bijzondere stripverzameling geveild voor ruim 2,6 miljoen euro. De stripverzameling bevatte 345 banden en is door verschillende kenners bestempeld als de mooiste verzameling ooit aangeboden. De verzameling werd woensdag strip voor strip geveild en bracht in totaal dus 2,6 miljoen euro op. De aanbieder vond de stripboeken een jaar geleden in het huis van
1 minuut leestijd

‘De Schreeuw’ van Munch wordt geveild

Een van de vier versies van het beroemde schilderij De Schreeuw van Edvard Munch wordt komend voorjaar in New York geveild. Veilinghuis Sotheby’s heeft dat bekendgemaakt. De Noorse kunstenaar Edvard Munch (1863-1944) maakte in totaal vier werken die de naam De Schreeuw kregen. Het eerste werk maakte hij in 1893. Het werk wordt vaak gezien als een ‘psychisch zelfportret’ van
1 minuut leestijd

Eerste Suske en Wiske geveild

Een exemplaar van de eerste Suske en Wiske uit 1946 is woensdag tijdens een digitale veiling gekocht door een Nederlandse verzamelaar. Van deze strip, getiteld De avonturen van Rikki en Wiske, werden in 1946 ongeveer zevenduizend exemplaren gedrukt. In de eerste strip kwam Suske nog niet voor. Striptekenaar Willy Vandersteen had in de eerste strip een ander maatje voor Wiske
1 minuut leestijd

Te koop: duurste boek ter wereld

Bij Christie’s in New York wordt later deze maand een exemplaar van The Birds of America van de Amerikaanse schrijver en natuuronderzoeker John James Audubon (1785-1851) geveild. Dit boek staat bekend als het duurste boek ter wereld. The Birds of America is het beroemdste vogelboek ter wereld. Het boek is in de negentiende eeuw gemaakt door de Amerikaanse schrijver en
1 minuut leestijd

Recordbedrag voor Amerikaanse cent uit 1793

Een Amerikaanse cent uit 1793 is dit weekend geveild voor een bedrag van 1,38 miljoen dollar. Een absoluut record. Vorig jaar februari werd in Amsterdam ook een zogenaamde Chain Large Cent uit 1793 geveild. Die munt verwisselde toen voor 47.580 euro van eigenaar. Volgens het Amerikaanse veilinghuis Heritage Auctions verkeerde de dit weekend geveilde cent uit 1793 in uitzonderlijk goede
1 minuut leestijd

Wapens Bonnie en Clyde onder de hamer

In de VS worden later deze maand twee wapens geveild die nog van het beruchte Amerikaanse bankrover-duo Bonnie en Clyde zouden zijn geweest. Veilinghuis Mayo Auction and Realty heeft dat bekendgemaakt. De wapens werden volgens het veilinghuis in 1933 buitgemaakt door de politie toen die de woning van de bankrovers bestormde. Het gaat om een machinepistool en een dubbelloops jachtgeweer.
1 minuut leestijd
1 14 15 16 17 18 27

Gratis nieuwsbrief

Meld u aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief (51.171 actieve abonnees)

Donateurs ondersteunen ons project en dragen direct bij aan de uitbreiding van ons archief.

Meer informatie