Nucleaire bunker geveild voor 22.000 euro

Via eBay is een nucleaire bunker uit de Koude Oorlog geveild voor ruim 22 duizend euro. Na de val van de Sovjet Unie raakte de bunker buiten gebruik. De bunker, die in de buurt staat van Derbyshire, tussen Birmingham en Manchester, werd gebouwd in 1959 om vanuit daar straling te

Batman evenaart Superman

Een stripverzamelaar heeft donderdag ruim een miljoen dollar neergeteld voor een zeldzaam exemplaar van het stripboek waarin Batman debuteerde. Eerder deze week werd in Amerika ook al een miljoen dollar betaald voor een eerste editie van het stripboek Action Comics. In dit stripboek, dat in 1938 verscheen, kwam stripheld Superman

1 miljoen dollar voor Action Comics #1

Een stripliefhebber heeft maandag maar liefst een miljoen dollar betaald voor een eerste exemplaar van het stripboek Action Comics. De strip is onder meer bijzonder omdat stripheld Superman hierin voor het eerst voorkomt. De eerste editie van stripboek Action Comics verscheen in 1938. Op de voorkant van de strip is

Liefdesbrieven John F. Kennedy onder de hamer

Wie geïnteresseerd is in liefdesbrieven die John F. Kennedy in de jaren vijftig stuurde naar zijn Zweedse minnares Gunilla von Post, kan online een bod doen. Kennedy verstuurde de brieven in de jaren vijftig toen hij nog senator was. De latere president had al een affaire met deze Zweedse voordat

Freud had mogelijk een ‘Hitler’ aan de muur

De Joodse psychiater Sigmund Freud had mogelijk een tekening van Adolf Hitler in zijn praktijk hangen. Onlangs werd een tekening gevonden van Hitler met het adres van Freud’s praktijk aan de achterkant.

Historische Polaroids onder de hamer

Bij veilinghuis Sotheby’s in New York worden deze zomer talloze oude polaroids aangeboden. De veiling volgt op het faillissement van de Polaroid Incorporation. De 1200 foto’s uit de collectie van polaroid moeten tijdens de veiling zo’n 11,5 miljoen dollar opleveren. Volgens Sotheby’s geeft de collectie een uniek beeld van de

Dagboek ‘Engel des doods’ te koop

Het dagboek van Josef Mengele, bijgenaamd ‘Engel des doods’, wordt binnenkort geveild. De persoonlijke memoires van de arts uit Auschwitz die minstens 400.000 gevangenen naar de gaskamer stuurde, moeten 42.500 euro opleveren. De huidige eigenaar kreeg de dagboeken in Brazilië waar Mengele in 1979 overleed. Wie de verkoper is, wil

Tandenstoker van Charles Dickens geveild

Een anonieme verzamelaar heeft dinsdag ruim zesduizend euro betaald voor een tandenstoker die van de Britse schrijver Charles Dickens is geweest. De veiling werd gehouden bij veilinghuis Bonhams in London. De houten tandenstokertjes zoals die vandaag de dag vooral gebruikt worden zijn niets bij de tandenstoker die Dickens gebruikte. De

Onbekende Rubens onder de hamer

Sotheby’s in Londen veilt 9 december een tot nu toe onbekend werk van de Antwerpse schilder en tekenaar Peter Paul Rubens (1577-1640). Het gaat om het werk Portret van een jonge vrouw dat Rubens in 1606 zou hebben gemaakt. Volgens het veilinghuis is het werk in goede staat. Rubenskenners wisten

Skelet Tyrannosaurus Rex onder de hamer

In Las Vegas wordt begin oktober het skelet van een 66 miljoen jaar oude Tyrannosaurus Rex geveild. Het gaat om een 66 miljoen jaar oud skelet van een vrouwelijke dinosaurus, een van de grootste en meest complete skeletten die ooit van een Tyrannosaurus Rex is gevonden. Het skelet is 4,5

Drie aquarellen Adolf Hitler geveild

In Neurenberg zijn zaterdag drie aquarellen van Adolf Hitler geveild. De werken brachten in totaal een bedrag van 42.000 euro op. Hitler maakte de drie landschapsschilderijen in 1910 en 1911 in de omgeving van Wenen. Hitler was begin vorige eeuw vastbesloten kunstschilder te worden. Hij werd echter twee keer afgewezen

24.000 euro voor gesigneerd exemplaar Mein Kampf

Een door Adolf Hitler gesigneerd exemplaar van Mein Kampf is bij een veiling in het Engelse Ludlow verkocht voor 24.000 euro. Veilinghuis Mullocks heeft dat bekend gemaakt. De koper is afkomstig uit Rusland en bracht zijn of haar bod telefonisch uit.

Grote ruimteveiling in New York

Ter gelegenheid van de veertigste verjaardag van de maanlanding hield veilinghuis Bonhams in New York gisteren een zogenaamde ruimteveiling. Te koop aangeboden werden onder meer artikelen afkomstig van de Apollo 11-missie. Zo werd bijvoorbeeld een door Neil Armstrong gemaakte foto van de maanlander Eagle voor ruim 2000 dollar afgehamerd. Astronaut

Hepburn-postzegel geveild voor 67.000 euro

Bij het Duitse veilinghuis Schegel is vandaag een postzegel met daarop een rokende Audrey Hepburn verkocht voor een bedrag van 67 duizend euro. De postzegel dateert uit 2001. De Duitse post wilde de zegel toen in een oplage van 2001 uitbrengen ter gelegenheid van de tachtigste geboortedag van de filmster.

Kwart miljoen voor originele Kuifje-tekening

Tijdens een veiling in het Belgische Namur is gisteren een originele Kuifje-pagina onder de hamer gegaan voor een bedrag van 250.000 euro. De pagina van de beroemde striptekenaar Hergé is gemaakt in Chinese inkt. Het gaat om een originele pagina uit het album ‘De juwelen van Castafiore’. Veilinghuis Rops had

Twee aquarellen Adolf Hitler onder de hamer

Eind deze week worden er opnieuw twee door Adolf Hitler gemaakte kunstwerken geveild. Ditmaal in Neurenberg. De veiling zal aanstaande zaterdag plaatsvinden bij veilinghuis Weidler. Er kan geboden worden op twee landelijke aquarellen met de titels ‘Gehöft’ (Boerderij) en ‘Hofanlage am Fluss’ (Gebouwen aan de rivier). Beide werken werden door

‘Zelfportret’ Adolf Hitler onder de hamer

Het Britse veilinghuis Mullocks veilt volgende maand dertien landschapsschilderijen die gemaakt werden door Adolf Hitler. Mogelijk is Hitler zelf te zien op een van de schilderijen, een aquarel uit 1910 van een riviertje en een man op een stenen bruggetje. Als dit inderdaad een zelfportret is, dan is het het

Zeldzame postzegel onder de hamer

Veilinghuis Warwick and Warwick veilt aankomende woensdag een bijzonder zeldzame postzegel in Londen. Een postzegel uit 1918 met daarop een omgekeerde afbeelding van een vliegtuig. Verwacht wordt dat de postzegel ongeveer 150 duizend pond zal opleveren, omgerekend ongeveer 170 duizend euro. De postzegel werd in 1918 per ongeluk verkeerd gedrukt.

Duizenden euro’s geboden op Action Comics #1

Een groot aantal stripliefhebbers is momenteel in de ban van een veiling op de website ComicConnect. Daar wordt het zeldzame eerste exemplaar van Action Comics geveild. Action Comics verscheen voor het eerst in juni 1938 en bevat het allereerste stripverhaal over Superman. Op de voorkant van de strip is te

1 14 15 16