Het dagboek van Josef Mengele, bijgenaamd ‘Engel des doods’, wordt binnenkort geveild. De persoonlijke memoires van de arts uit Auschwitz die minstens 400.000 gevangenen naar de gaskamer stuurde, moeten 42.500 euro opleveren. De huidige eigenaar kreeg de dagboeken in Brazilië waar Mengele in 1979 overleed. Wie de verkoper is, wil het veilinghuis Alexander Autographs in Connecticut niet zeggen.
Een anonieme verzamelaar heeft dinsdag ruim zesduizend euro betaald voor een tandenstoker die van de Britse schrijver Charles Dickens is geweest. De veiling werd gehouden bij veilinghuis Bonhams in London. De houten tandenstokertjes zoals die vandaag de dag vooral gebruikt worden zijn niets bij de tandenstoker die Dickens gebruikte. De tandenstoker van de beroemde schrijver is gemaakt van goud en
Sotheby’s in Londen veilt 9 december een tot nu toe onbekend werk van de Antwerpse schilder en tekenaar Peter Paul Rubens (1577-1640). Het gaat om het werk Portret van een jonge vrouw dat Rubens in 1606 zou hebben gemaakt. Volgens het veilinghuis is het werk in goede staat. Rubenskenners wisten niet van het bestaan van het doek af. Het werk
In Las Vegas wordt begin oktober het skelet van een 66 miljoen jaar oude Tyrannosaurus Rex geveild. Het gaat om een 66 miljoen jaar oud skelet van een vrouwelijke dinosaurus, een van de grootste en meest complete skeletten die ooit van een Tyrannosaurus Rex is gevonden. Het skelet is 4,5 meter hoog en 12 meter lang. De veiling vindt op
In Neurenberg zijn zaterdag drie aquarellen van Adolf Hitler geveild. De werken brachten in totaal een bedrag van 42.000 euro op. Hitler maakte de drie landschapsschilderijen in 1910 en 1911 in de omgeving van Wenen. Hitler was begin vorige eeuw vastbesloten kunstschilder te worden. Hij werd echter twee keer afgewezen door de kunstacademie in Wenen. In de periode voor de
Een door Adolf Hitler gesigneerd exemplaar van Mein Kampf is bij een veiling in het Engelse Ludlow verkocht voor 24.000 euro. Veilinghuis Mullocks heeft dat bekend gemaakt. De koper is afkomstig uit Rusland en bracht zijn of haar bod telefonisch uit.
Bij het Duitse veilinghuis Schegel is vandaag een postzegel met daarop een rokende Audrey Hepburn verkocht voor een bedrag van 67 duizend euro. De postzegel dateert uit 2001. De Duitse post wilde de zegel toen in een oplage van 2001 uitbrengen ter gelegenheid van de tachtigste geboortedag van de filmster. Op de zegel een afbeelding van een rokende Audrey Hepburn
Het Britse veilinghuis Mullocks veilt volgende maand dertien landschapsschilderijen die gemaakt werden door Adolf Hitler. Mogelijk is Hitler zelf te zien op een van de schilderijen, een aquarel uit 1910 van een riviertje en een man op een stenen bruggetje. Als dit inderdaad een zelfportret is, dan is het het oudste zelfportret dat Hitler maakte. Hij maakte het dan op
Veilinghuis Warwick and Warwick veilt aankomende woensdag een bijzonder zeldzame postzegel in Londen. Een postzegel uit 1918 met daarop een omgekeerde afbeelding van een vliegtuig. Verwacht wordt dat de postzegel ongeveer 150 duizend pond zal opleveren, omgerekend ongeveer 170 duizend euro. De postzegel werd in 1918 per ongeluk verkeerd gedrukt. Het vliegtuig, een Curtiss JN-4 Jenny, staat omgekeerd op de