Op 10 november 1959 werd de Nederlandse Corine Rottschäfer uitgeroepen tot Miss World. Het was voor het eerst dat ons land de mondiale schoonheidswedstrijd won.

In 1959 deden er zevenendertig landen mee aan de Miss World verkiezing. Rottschäfer werd beschouwd als een outsider. Het zat haar aanvankelijk ook helemaal niet mee. Een paar uur voor de verkiezing ontdekte de Nederlandse afgevaardigde namelijk dat er brandgaten in haar avondjurk zaten. Het mooiste meisje van Israël, Ziva Shomrat, bleek zo vriendelijk haar een jurk te lenen. In die jurk won Rottschäfer de Miss World-titel uiteindelijk. Ze was daarmee de eerste Nederlandse die de titel in de wacht sleepte. Haar Israëlische collega werd derde.
Video over Corine Rottschäfer uit 1958:
Auto en benzinebonnen
Rottschäfer ontving 4000 gulden, een auto en benzinebonnen van Shell. De kersverse Miss World – toen ook wel Miss Heelal genoemd – had het destijds echter niet erg breed waardoor er te weinig geld was om de gewonnen auto naar Nederland te laten transporteren. Rottschäfer besloot daarom zowel de auto als de bonnen te verkopen en kreeg daar 6000 gulden voor. Na de Miss World-verkiezing deed Rottschäfer niet meer mee aan andere verkiezingen en richtte ze zich op modellenwerk. In 1962 trouwde ze met de journalist, architect en later politicus Edo Spier. Uit dit huwelijk werden twee kinderen geboren.
Als model werkte Rottschäfer vanaf 1958 geregeld met fotograaf Paul Huf, die haar honderden keren voor de camera had en haar mede bekend maakte in de Nederlandse modewereld.

In 1964 richtte Rottschäfer het eerste professionele modellenbureau van de Benelux op: Corine’s Agency. Dit bureau werd vrij succesvol, al was de beginperiode tamelijk onstuimig. Omdat er in Nederland nog geen duidelijke regelgeving bestond voor modellenwerk en bemiddelingsbureaus voor modellen, kreeg Rottschäfer te maken met juridische procedures. De politie vermoedde aanvankelijk zelfs dat achter Corine’s Agency een escortdienst schuil ging en later kreeg zij een boete wegens overtreding van de Wet op de arbeidsbemiddeling. Rottschäfer vocht de zaak echter tot aan de Hoge Raad aan en werd in het gelijk gesteld.
Tegenover het AD zei ze ooit over het modellenwerk:
Ik vond mezelf helemaal niet zo mooi, maar ik wist heel goed hoe ik het als model moest doen. Ik heb in mijn eigen bestand genoeg modellen waarvoor je je hoofd niet zou omdraaien op straat, maar ze zijn heel fotogeniek. Hoe neutraler je bent, hoe meer een fotograaf en pr-bureau van je kunnen maken.
Tot haar pensioen in 2002 bleef de voormalige Miss World betrokken bij haar bedrijf. Corine Rottschäfer werd 82 jaar oud. Ze overleed in september 2020.
Nog een Miss World
Drie jaar na de Miss World-verkiezingen van Corine Rottschäfer won Nederland de mondiale schoonheidswedstrijd voor het laatst. Toen, in 1962, werd Catharina Lodders tot mooiste vrouw van de wereld uitgeroepen. Het prijzengeld was inmiddels flink opgehoogd. Ze mocht 30.000 gulden mee naar huis nemen.

Gia Carangi (1960-1986) – ’s Werelds eerste ‘supermodel’
Tina Modotti, de mooie revolutionaire fotografe
Lena Horne (1917-2010) – Amerikaanse zangeres
Anna Bijns, dichter tussen uitersten
Maria van Gelre – De vrouw achter het beroemde gebedenboek