Aanvankelijk leek het erop dat het werk niet verkocht zou worden, maar kort nadat de veiling was gesloten meldde zich toch een koper. Die was bereid er ruim 43.000 dollar (omgerekend ongeveer 40.000 euro) voor neer te leggen.
Opnieuw is er een medaille van een Nobelprijs-winnaar verkocht. Bij een veiling in Los Angeles werd de medaille van econoom Simon Kuznets afgelopen weekend afgehamerd op 391.000 dollar (350.000 euro).
Bijzonder aan het geveilde exemplaar is dat die nog in zijn originele fabrieksverpakking zit. Het spel is zeldzaam omdat er maar weinig van zijn gemaakt.
De munt uit 1793 is in Amerika ook bekend als de "chain cent", omdat op de achterzijde een ketting is te zien met vijftien schakels. Deze staan symbool voor de eenheid van de vijftien Amerikaanse die op dat moment de Verenigde Staten van Amerika vormden.
De muzikant was achttien jaar oud toen hij zijn eerste plaatje liet opnemen in de opnamestudio Sun Records in Memphis, het platenlabel van producer Sam Phillips.
De Amerikaanse wetenschapper James Watson ontving in 1962, samen met zijn collega’s Maurice Wilkins en Francis Crick, de Nobelprijs omdat hij de structuur van de DNA-molecule had ontdekt. De medaille die Watson bij de prijs ontving, is deze week geveild voor een bedrag van 3,8 miljoen euro.
Het werkje was eigendom van twee zussen uit Hessen. Ze kregen het in bezit via hun opa, die het aquarel in 1916 voor 350 Duitse Mark bij een galerie in München kocht.