Kunstgeschiedenis- Pagina 10

De geschiedenis van de kunst gaat ver terug. Van prehistorische grotschilderingen tot Vincent van Gogh: op deze pagina vind je ons kunsthistorische nieuws. Maar ook voor nieuws over kunst-tentoonstellingen of achtergrondverhalen over kunstenaars kun je hier terecht.

Recordbedrag voor zelfportret Manet

Een zelfportret van de Franse kunstschilder Edouard Manet (1832-1883) is dinsdag bij Sotheby’s in Londen voor een recordbedrag geveild. Het doek, getiteld Autoportrait à la palette (Zelfportret met een Palet) dateert uit 1878 en bracht 27 miljoen euro op. Een record voor een Manet, aldus veilinghuis Sotheby’s. De waarde van het doek is onder meer hoog omdat zelfportretten van Manet
1 minuut leestijd

Waterlelie van Monet moet minimaal 36 miljoen opleveren

Een schilderij van de beroemde serie waterlelies van Claude Monet moet bij een veiling tussen de 36 en 48 miljoen euro opleveren. Als het schilderij voor 48 miljoen euro verkocht wordt, dan is dat het hoogste bedrag dat ooit is neergelegd voor een Monet. Het schilderij, Nymphéas (1906), is één van de bekendste uit de serie waterlelies die Monet maakte.
1 minuut leestijd

Recordbedrag voor een Picasso

Een schilderij van Picasso is dinsdag op een veiling in New York verkocht voor een bedrag van 106,5 miljoen dollar. Nooit eerder leverde een kunstwerk op een veiling zoveel geld op. Veilinghuis Christie’s verwachtte vooraf dat het werk van de Spaanse kunstenaar tussen de 70 en 90 miljoen dollar zou opleveren. Een onbekende bieder bood telefonisch echter een stuk meer.
1 minuut leestijd

Tekeningen waarop Hitler werd afgewezen onder de hamer

De schetsen die Adolf Hitler vermoedelijk heeft ingeleverd bij de Weense kunstacademie worden geveild. Op basis van die tekeningen werd hij tot twee keer toe afgewezen. De meeste tekeningen die ter veiling worden aangeboden zijn gemaakt in 1908 toen hij voor de tweede keer werd afgewezen bij de kunstacademie. Toen werd hij zelfs niet uitgenodigd voor een examen. Hij tekende
1 minuut leestijd

Onbekende Rubens onder de hamer

Sotheby’s in Londen veilt 9 december een tot nu toe onbekend werk van de Antwerpse schilder en tekenaar Peter Paul Rubens (1577-1640). Het gaat om het werk Portret van een jonge vrouw dat Rubens in 1606 zou hebben gemaakt. Volgens het veilinghuis is het werk in goede staat. Rubenskenners wisten niet van het bestaan van het doek af. Het werk
1 minuut leestijd
Aquarel van Hitler uit 1911, getiteld ‘Weissenkirchen in der Wachau’. Werd in 2009 geveild voor 24.000 euro

Drie aquarellen Adolf Hitler geveild

In Neurenberg zijn zaterdag drie aquarellen van Adolf Hitler geveild. De werken brachten in totaal een bedrag van 42.000 euro op. Hitler maakte de drie landschapsschilderijen in 1910 en 1911 in de omgeving van Wenen. Hitler was begin vorige eeuw vastbesloten kunstschilder te worden. Hij werd echter twee keer afgewezen door de kunstacademie in Wenen. In de periode voor de
1 minuut leestijd

‘Zelfportret’ Adolf Hitler onder de hamer

Het Britse veilinghuis Mullocks veilt volgende maand dertien landschapsschilderijen die gemaakt werden door Adolf Hitler. Mogelijk is Hitler zelf te zien op een van de schilderijen, een aquarel uit 1910 van een riviertje en een man op een stenen bruggetje. Als dit inderdaad een zelfportret is, dan is het het oudste zelfportret dat Hitler maakte. Hij maakte het dan op
1 minuut leestijd
1 8 9 10

Gratis nieuwsbrief

Meld u aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief (51.445 actieve abonnees)

Ruim 51.000 geschiedenisliefhebbers ontvangen wekelijks onze gratis nieuwsbrief.

Meld u ook aan