Kunstgeschiedenis- Pagina 9

De geschiedenis van de kunst gaat ver terug. Van prehistorische grotschilderingen tot Vincent van Gogh: op deze pagina vind je ons kunsthistorische nieuws. Maar ook voor nieuws over kunst-tentoonstellingen of achtergrondverhalen over kunstenaars kun je hier terecht.

50 miljoen voor Chinese vaas

Bij een veiling in Londen is ruim vijftig miljoen euro betaald voor een achttiende-eeuwse vaas. Volgens kenners is bij een veiling niet eerder zoveel geld neergelegd voor een Chinees kunstobject. De vaas is ongeveer veertig centimeter groot en heeft volgens experts in het keizerlijk paleis van China gestaan. Hij zou zijn gemaakt voor de Chinese keizer Qianlong (1711-1799), de vijfde
1 minuut leestijd

25 miljoen euro voor Warhols ‘Large Coca Cola’

Bij Sotheby’s in New York is dinsdag heftig geboden op het werk Large Coca-Cola van de Pop Art-kunstenaar Andy Warhol (1928-1987). Na een biedingsstrijd tussen acht kunstenaars werd het werk uiteindelijk geveild voor 35 miljoen dollar. Omgerekend is dat ongeveer 25,5 miljoen euro. De Warhol was het topstuk in de hedendaagse kunstveiling van Sothebyā€™s. Een particuliere verzamelaar is de nieuwe
1 minuut leestijd

Musea slaan slag tijdens veiling Christie’s

Het Bredaā€™s Museum en het Historisch Museum Deventer hebben hun collectie uitgebreid. Tijdens een veiling van Oude Meesters en negentiende-eeuwse kunst bij Christie’s in Amsterdam wisten deze musea maandag een museumstuk te verwerven. Het Bredaā€™s Museum mag zich sinds dinsdag eigenaar noemen van een zeventiende-eeuws stadsgezicht van Frans de Momper (1603-1660). Het museum betaalde twintigduizend euro voor het werk. Volgens
1 minuut leestijd

Onbekend werk Jacob Backer opgedoken

Bij veilinghuis Christie’s is een tot nu toe onbekend schilderwerk van de Hollandse meester Jacob Backer (1608-1651) opgedoken. Het veilinghuis heeft dat vrijdag bekendgemaakt. Het gaat om een werk waarop een grijzende man te zien is die een ram offert. Waarschijnlijk is op het doek Abraham te zien, maar het kan ook zijn dat het om Noach gaat. Duidelijk is
1 minuut leestijd

Meesterwerk Titiaan na ruim 30 jaar geƫxposeerd

Het gebeurt niet zo vaak dat er een groot werk van de Venetiaanse kunstenaar Titiaan (ca. 1487-1490) op een veiling verschijnt. Januari volgend jaar wordt bij Sotheby’s het Titiaans werk A Sacra Conversazione: Maddona met kind de heilige Lukas en Catharina van AlexandriĆ« geveild. Omdat er zo zelden grote kunstwerken van Titiaan op veilingen verschijnen en omdat het betreffende werk
1 minuut leestijd

Schilderij fijnschilder Gerard Dou onder de hamer

Het gebeurt maar zelden dat er schilderijen van de zeventiende-eeuwse fijnschilder Gerard Dou op een veiling verschijnen. Eind november gebeurt dit weer eens, voor het eerst in twintig jaar. De in Leiden geboren Gerard Dou (1613-1675) was de eerste en bekendste leerling van Rembrandt van Rijn. In 1628 begon hij als leerling bij Rembrandt. Hij leerde hier veel en wist
1 minuut leestijd
Sandro Botticelli - De geboorte van Venus (1485)

Sotheby’s veilt beroemd naakt Amedeo Modigliani

Bij Sotheby’s in New York wordt volgende maand een beroemd naakt van de Italiaanse kunstenaar Amedeo Modigliani (1884-1920) geveild. Het veilinghuis heeft dat maandag bekendgemaakt. Het gaat om het werk La Belle Romaine. De Italiaanse kunstenaar maakte het olieverfschilderij in 1919. Amedeo Modigliani ontwikkelde als schilder en beeldhouwer een geheel eigen stijl. Hij staat onder meer bekend om zijn golvende
1 minuut leestijd

Zestien aquarellen Adolf Hitler geveild

Het Britse veilinghuis Mullocks heeft donderdag weer enkele aquarellen van Adolf Hitler geveild. In totaal leverden zestien schilderijen ruim 120.000 euro op. Bij Mullocks worden wel vaker schilderijen van Adolf Hitler geveild. Vorig jaar verkocht het Britse veilinghuis nog dertien Hitler-schilderijen. Op Ć©Ć©n van die werken beeldde de latere dictator volgens kenners mogelijk ook zichzelf af.
1 minuut leestijd

Sotheby’s veilt duurste boek ter wereld

Bij veilinghuis Sotheby’s in Londen wordt in decemer een selectie boeken, manuscripten en tekeningen uit de privĆ©-collectie van Frederick Fermor-Hesketh, 2nd Lord Hesketh (1916ā€“1955) geveild. Het veilinghuis heeft dat donderdag bekendgemaakt. Er zitten bijzondere werken in de collectie van de in 1955 overleden verzamelaar Lord Hesketh. Topstuk van de veiling in december is een zeldzaam exemplaar van het boek Birds
1 minuut leestijd

Portretten Jan Lievens en Frans Hals onder de hamer

Bij Sothebyā€™s in Londen worden volgende week twee portretten van Hollandse meesters geveild. GeĆÆnteresseerden zullen diep in de buidel moeten tasten. Verwacht wordt dat beide werken minimaal 2,25 miljoen euro op zullen brengen. Het portret van schilder Jan Lievens (1607-1674) dat geveild wordt heeft als titelstudie van het hoofd en de schouders van een oude bebaarde man. Lievens maakte dit
1 minuut leestijd

Gratis nieuwsbrief

Meld u aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief (51.552 actieve abonnees)

Mede dankzij onze donateurs zijn al onze artikelen gratis te lezen. Op Historiek vindt u dus geen PREMIUM artikelen of 'slotjes'.

Steun ons ook