Museumnieuws- Pagina 2

Nieuws van en over Nederlandse en Belgische maar ook internationale musea. Je vindt hier berichten over tentoonstellingen, maar ook bijvoorbeeld over nieuwe aanwinsten of bezuinigingen waarmee musea te kampen krijgen. Abonneer je op onze wekelijkse nieuwsbrief en mis niets.

‘Sinterklaasavond’ verkocht aan Frans Hals Museum

Het Frans Hals Museum is een oer-Hollands schilderij rijker. Het museum kocht dinsdag tijdens een veiling bij Christie’s het schilderij Sinterklaasavond van de Haarlemse schilder Richard Brakenburgh (1650-1702). Het in Haarlem gevestigde museum legde ruim 58.00 euro neer voor het ‘vrolijke en verhalende schilderij’. Het zeventiende-eeuwse werk zal binnenkort te zien zijn in de tentoonstelling De Gouden Eeuw viert feest.
1 minuut leestijd

Nieuwe hostess Rijksmuseum heet ‘Augusta’

Het Meisje met de brede hoed heeft na ruim driehonderdvijftig jaar een naam: Augusta. Het Rijksmuseum in Amsterdam kocht een jaar geleden het schilderij Meisje met brede hoed van Caesar van Everdingen (ca. 1617-1678). De schilder maakte dit werk tussen 1645 en 1650. Op het doek is een jonge onbekende vrouw te zien, met een exotische hoed met brede rand
1 minuut leestijd

Rijks exposeert topstuk Van Everdingen

In het Rijksmuseum in Amsterdam is sinds vandaag het topstuk Meisje met brede hoed van Caesar van Everdingen te bewonderen. Het museum exposeert het schilderij naar aanleiding van het begin van de zomer. Meisje met brede hoed werd een jaar geleden door het museum aangekocht en heeft sindsdien een intensieve restauratie ondergaan. Volgens het Rijksmuseum oogt het werk nu “nog
1 minuut leestijd

Nederlandse musea slaan slag bij Christie’s

Twee Nederlanse musea hebben dinsdag tijdens een veiling bij Christie’s in Amsterdam hun collectie uitgebreid. Een van de topstukken van de veiling, het schilderij Molen in polderlandschap bij Noorden van Jan Hendrik Weissenbruch (1824-1903), ging voor 109.000 euro naar MuseumgoudA. Het museum kon dit polderlandschap met molen, landwerkers en koeien aankopen dankzij een particulier legaat. Het aangekochte werk dateert uit
2 minuten leestijd

Rijksmuseum ontdekt meesterwerk bij Juliana-veiling

Het Rijksmuseum heeft op de veiling van de nalatenschap van koningin Juliana een tot nu toe onbekend werk van hofbeeldhouwer Jean-Louis Van Geel (1787-1852) ontdekt. De conservator beeldhouwkunst van het museum spreekt van een “(kunst)historische verrassing”. In de RAI in Amsterdam worden momenteel voormalige eigendommen van koningin Juliana geveild. In de catalogus van de veiling werd het ontdekte werk van
2 minuten leestijd

Duurste ooit geveilde schilderij te zien in Londen

Het duurste schilderij ooit geveild, Picasso’s Naakt, Groene Blaadjes en een buste, is sinds maandag te zien in het Tate Modern in Londen. Het is voor het eerst sinds 1961 dat het waardevolle werk te zien is voor het publiek. Het schilderij werd vorig jaar geveild voor 106,5 miljoen dollar. Nooit eerder werd zoveel voor een schilderij betaald. Op het
1 minuut leestijd

Porseleinen kop en schotel verenigd door museum

Het Gemeentemuseum Weesp heeft bij een veiling onlangs een bijzondere achttiende-eeuwse porselein kop weten te bemachtigen. Het kopje werd tussen 1760 en 1770 gemaakt door de poseleinfabriek in Weesp. Toen het roodbeschilderde oorloze kopje onlangs opdook bij een veiling in Londen, besloot het Gemeentemuseum Weesp mee te bieden. Het museum kon het kopje uiteindelijk meenemen naar Nederland.
1 minuut leestijd

Musea slaan slag tijdens veiling Christie’s

Het Breda’s Museum en het Historisch Museum Deventer hebben hun collectie uitgebreid. Tijdens een veiling van Oude Meesters en negentiende-eeuwse kunst bij Christie’s in Amsterdam wisten deze musea maandag een museumstuk te verwerven. Het Breda’s Museum mag zich sinds dinsdag eigenaar noemen van een zeventiende-eeuws stadsgezicht van Frans de Momper (1603-1660). Het museum betaalde twintigduizend euro voor het werk. Volgens
1 minuut leestijd

Gratis nieuwsbrief

Meld u aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief (51.445 actieve abonnees)

Donateurs ondersteunen ons project en dragen direct bij aan de uitbreiding van ons archief.

Meer informatie