Bij Christie’s in Amsterdam worden dinsdag ruim tachtig werken van Belgische kunstenaars geveild. Hoogtepunten zijn een schilderij van Leon de Smet, een beeld van Rik Wouters en een serie tekeningen van Paul Delvaux.
Bij Sotheby’s in Genève is dinsdagavond een zeldzame tiara geveild. De waardevolle kroon werd begin twintigste eeuw gemaakt voor Katharina Slepzow (1862-1929), de tweede vrouw van Graaf Guido von Henckel (1830-1916).
Een paneel van de Vlaamse schilder Abel Grimmer is dinsdag bij Sotheby’s in Amsterdam geveild voor ruim 300.000 euro. Het veilinghuis heeft dat bekendgemaakt. De kunstschilder Abel Grimmer (ca. 1570-1619) werd in de zestiende eeuw geboren in antwerpen. Hij ging in de leer bij zijn vader en liet zich in zijn werk onder meer inspireren door schilders als Pieter Bruegel
Bij Sotheby’s in Amsterdam worden op 10 mei weer verschillende werken van oude meesters geveild. Hoogtepunt van de veiling is het schilderij Een schoolklas met een slapende schoolmeester van Jan Steen (1626-1679).
Wie graag een echte Churchill aan de wand wil hebben kan binnenkort terecht bij veilinghuis Christie’s in Londen. Eind mei wordt daar namelijk een schilderij geveild dat Churchill in 1945 maakte in Frankrijk. Winston Churchill rookte niet alleen graag sigaren, hij hield ook van schilderen. Bij Christie’s wordt volgende maand het eerste schilderij geveild dat hij na het einde van
Bij veilinghuis Christie’s wordt binnenkort een bijzondere veertig jaar oude Euro-munt geveild. Wie gevraagd wordt wanneer de euro werd ingevoerd, antwoordt vermoedelijk 2002. Dat antwoord is ook juist. Op 1 januari van dat jaar voegde de gulden zich bij de florijn, ducaat, dubloen en andere gedateerde duiten. Het antwoord op de vraag van wanneer de euro dateert zou ook 1992
De veiling van de nalatenschap van koningin Juliana heeft ruim vijf miljoen euro opgebracht. Donderdagavond werd in de RAI het laatste lot geveild. Sinds maandag werden door Sotheby’s Amsterdam ongeveer tienduizend objecten van koningin Juliana geveild. Het veilinghuis rekende op een totaalopbrengst van ongeveer 1,5 miljoen euro. Met ruim 5 miljoen euro is de opbrengst echter een stuk hoger. De
Het Rijksmuseum heeft op de veiling van de nalatenschap van koningin Juliana een tot nu toe onbekend werk van hofbeeldhouwer Jean-Louis Van Geel (1787-1852) ontdekt. De conservator beeldhouwkunst van het museum spreekt van een “(kunst)historische verrassing”. In de RAI in Amsterdam worden momenteel voormalige eigendommen van koningin Juliana geveild. In de catalogus van de veiling werd het ontdekte werk van