Veiling- Pagina 20

Nieuws en achtergronden over de veiling van historische objecten en kunstwerken.

De tiara van Katharina Slepzow

Bij Sotheby’s in Genève is dinsdagavond een zeldzame tiara geveild. De waardevolle kroon werd begin twintigste eeuw gemaakt voor Katharina Slepzow (1862-1929), de tweede vrouw van Graaf Guido von Henckel (1830-1916).
1 minuut leestijd

Drie ton voor paneel van Abel Grimmer

Een paneel van de Vlaamse schilder Abel Grimmer is dinsdag bij Sotheby’s in Amsterdam geveild voor ruim 300.000 euro. Het veilinghuis heeft dat bekendgemaakt. De kunstschilder Abel Grimmer (ca. 1570-1619) werd in de zestiende eeuw geboren in antwerpen. Hij ging in de leer bij zijn vader en liet zich in zijn werk onder meer inspireren door schilders als Pieter Bruegel
1 minuut leestijd

Grote collectie Hugo Claus onder de hamer

Bij het Amsterdamse veilinghuis Adams wordt binnenkort een grote collectie werken rond de Vlaamse schrijver en schilder Hugo Claus geveild. Het veilinghuis heeft dat bekendgemaakt. De collectie wordt ter veiling aangeboden door de Nederlandse verzamelaar Gert Jan Hemmink die persoonlijk bevriend was met Hugo Claus (1929-2008) en in de loop der tijd veel stukken uit Claus’ privébibliotheek wist te bemachtigen.
1 minuut leestijd

Ruim 14 miljoen euro voor Picasso

Een particuliere verzamelaar heeft dinsdagavond ruim 14 miljoen euro betaald voor Picasso’s Femmes lisant (Deux personages). Veilinghuis Sotheby’s heeft dat bekendgemaakt. Op het geveilde werk beeldde de Spaanse kunstschilder Pablo Picasso zijn minnares en muze Marie-Thérèse Walter (1909-1977) af. Picasso ontmoette Marie-Therèse Walter in 1927 toen hij nog getrouwd was met Olga Chochlova. In 1932 maakte Picasso zijn omgang met
1 minuut leestijd

Zeldzaam schilderij Churchill geveild

Wie graag een echte Churchill aan de wand wil hebben kan binnenkort terecht bij veilinghuis Christie’s in Londen. Eind mei wordt daar namelijk een schilderij geveild dat Churchill in 1945 maakte in Frankrijk. Winston Churchill rookte niet alleen graag sigaren, hij hield ook van schilderen. Bij Christie’s wordt volgende maand het eerste schilderij geveild dat hij na het einde van
1 minuut leestijd

Euro uit 1971 onder de hamer

Bij veilinghuis Christie’s wordt binnenkort een bijzondere veertig jaar oude Euro-munt geveild. Wie gevraagd wordt wanneer de euro werd ingevoerd, antwoordt vermoedelijk 2002. Dat antwoord is ook juist. Op 1 januari van dat jaar voegde de gulden zich bij de florijn, ducaat, dubloen en andere gedateerde duiten. Het antwoord op de vraag van wanneer de euro dateert zou ook 1992
1 minuut leestijd

Nalatenschap Juliana brengt 5 miljoen op

De veiling van de nalatenschap van koningin Juliana heeft ruim vijf miljoen euro opgebracht. Donderdagavond werd in de RAI het laatste lot geveild. Sinds maandag werden door Sotheby’s Amsterdam ongeveer tienduizend objecten van koningin Juliana geveild. Het veilinghuis rekende op een totaalopbrengst van ongeveer 1,5 miljoen euro. Met ruim 5 miljoen euro is de opbrengst echter een stuk hoger. De
1 minuut leestijd

Rijksmuseum ontdekt meesterwerk bij Juliana-veiling

Het Rijksmuseum heeft op de veiling van de nalatenschap van koningin Juliana een tot nu toe onbekend werk van hofbeeldhouwer Jean-Louis Van Geel (1787-1852) ontdekt. De conservator beeldhouwkunst van het museum spreekt van een “(kunst)historische verrassing”. In de RAI in Amsterdam worden momenteel voormalige eigendommen van koningin Juliana geveild. In de catalogus van de veiling werd het ontdekte werk van
2 minuten leestijd
1 18 19 20 21 22 27

Gratis nieuwsbrief

Meld u aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief (51.552 actieve abonnees)

Donateurs ondersteunen ons project en dragen direct bij aan de uitbreiding van ons archief.

Meer informatie