Dark
Light

Paleis Het Loo

Paleis Het Loo, voormalig koninklijk paleis in Apeldoorn. Momenteel een museum. Stadhouder Willem III, achterkleinzoon van Willem van Oranje, kocht in 1684 het middeleeuwse kasteel Het Oude Loo aan, om ernaast een nieuw jachtverblijf op te trekken.
Op deze laat-17e-eeuwse gravure is de Venus-fontein in de Benedentuin te zien. (Afb: Tuinen van Paleis Het Loo )

De tuinen van Paleis Het Loo

Bij uitgeverij Waanders verscheen voorjaar 2018 het rijk geïllustreerde boek Tuinen van Paleis Het Loo – Traditie en vakmanschap. De barokke tuinen van het paleis, die uit de zeventiende eeuw dateren, waren hét symbool voor vorstelijke pracht en praal en speelden een belangrijke rol in het sociale en maatschappelijke leven van de vroegere bewoners. Op Historiek een samengesteld fragment uit
Portret van Elisabeth, Keizerin van Oostenrijk en Koningin van Hongarije door Franz Xaver Winterhalter

Grote tentoonstelling over keizerin Sisi

Volgens het museum was er tijdens Sisi’s leven een “obsessieve aandacht” voor haar schoonheid en gezondheid. De dramatische zelfmoord van haar enige zoon Rudolf en het feit dat zij zelf om het leven werd gebracht, zouden de mythe rond haar persoon hebben versterkt.

Drie portretten van koning Willem Alexander

Drie Nederlandse kunstenaars mochten een officieel staatsieportret maken van Koning Willem-Alexander. Het zijn drie compleet verschillende portretten geworden. Ze zijn de komende maanden te zien in Paleis het Loo. De portretten zijn gemaakt door beeldend kunstenaars Iris van Dongen, Rineke Dijkstra en Femmy Otten.

Gratis nieuwsbrief

Meld u aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief (49.599 actieve abonnees)

"Honderden historici brachten hun kennis al in."

Overzicht van auteurs op Historiek