Tegenwoordig is de strip beter bekend als ‘Het Eiland Amoras’. Oorspronkelijk werd hij echter uitgebracht als ‘Op het Eiland Amoras’. De eerste editie uit 1947 werd gedrukt in zwart wit.
Deze nieuwste uitgave van Suske en Wiske speelt zich af in het 's-Hertogenbosch van de Late Middeleeuwen en draait helemaal om kunstenaar Jeroen Bosch.
Er zijn sterke vermoedens dat Jheronimus Bosch op een zeker moment zelf de kriebelziekte had, en dat de mismaakte figuren op zijn schilderijen aan de ziekte leden.
Bij Catawiki, een online veilinghuis voor verzamelaars, is donderdagavond een verzameling zeldzame albums en tekeningen van Suske en Wiske geveild voor een bedrag van 50.000 euro. Topstuk van de veiling was een door Willy Vandersteen getekende pagina uit het album De koning drinkt uit 1947. Dit object werd afgehamerd op een bedrag van 12.000 euro.
Een exemplaar van de eerste Suske en Wiske uit 1946 is woensdag tijdens een digitale veiling gekocht door een Nederlandse verzamelaar. Van deze strip, getiteld De avonturen van Rikki en Wiske, werden in 1946 ongeveer zevenduizend exemplaren gedrukt. In de eerste strip kwam Suske nog niet voor. Striptekenaar Willy Vandersteen had in de eerste strip een ander maatje voor Wiske
Het Kasteel van Beersel, een kasteel in de gemeente Beersel (Vlaams-Brabant).
In zijn “Schilder-boeck” uit 1604 roemde de Noord-Nederlander Karel van Mander de Brabantse kunstschilder Pieter Bruegel de Oude als een veelzijdig schilder die oock veel (…) spoockerijen in de zin van Bosch, tooverijen en Hellen gemaakt heeft. Hij noemde “Dulle Griet” (verder afgekort tot DG, behalve in citaten) bij naam: een dulle Griet, die een roof voor de Helle doet,
Willy Vandersteen, de geestelijk vader van de populaire stripserie Suske en Wiske, heeft tijdens de Tweede Wereldoorlog spotprenten gemaakt voor een nazikrant. Hardnekkige geruchten daarover zijn deze week door familie van de Belgische striptekenaar bevestigd.
Precies 65 jaar geleden verscheen in de Vlaamse krant De Nieuwe Standaard de eerste aflevering van Suske en Wiske. In de eerste strip kwam Suske nog niet voor. Striptekenaar Willy Vandersteen had in de eerste strip, Rikki en Wiske in Chocowakije, een ander maatje voor Wiske bedacht: Rikki. Vandersteen vond deze Rikki achteraf echter wat te oud voor Wiske en
De eerste Belgische ruimtevaarder: Dirk Frimout. Cirkelde in 1992 met de Space Shuttle Atlantis om de aarde.