Kunstgeschiedenis- Pagina 5

De geschiedenis van de kunst gaat ver terug. Van prehistorische grotschilderingen tot Vincent van Gogh: op deze pagina vind je ons kunsthistorische nieuws. Maar ook voor nieuws over kunst-tentoonstellingen of achtergrondverhalen over kunstenaars kun je hier terecht.

Christie’s veilt molen Mondriaan

Bij veilinghuis Christie’s is dinsdag een vroeg schilderij van Piet Mondriaan verkocht voor 115.000 euro. Mondriaan maakte het werk, getiteld Oude Molen bij de Oele, rond 1908. Volgens het veilinghuis laat het werk goed zien hoe de kunstenaar zijn eerste stappen zette op weg naar abstractie.
1 minuut leestijd

Overzichtstentoonstelling Rothko in Gemeentemuseum

Het Gemeentemuseum in Den Haag komt in het najaar van 2014 met een grote overzichtstentoonstelling van het werk van de Amerikaanse kunstenaar Mark Rothko (1903-1970). Museumdirecteur Benno Tempel heef dat enkele dagen geleden gezegd tegenover het radioprogramma Opium van de AVRO. Mark Rothko, eigenlijk Marcus Rothkowitz, werd geboren in Letland en groeide op in de Verenigde Staten. Hij werd bekend
1 minuut leestijd

‘Rode kool’ verkocht voor 61.000 euro

Bij veilinghuis Christie’s in Amsterdam is dinsdag het zeventiende-eeuwse schilderij Portret van een Rode Kool geveild voor een bedrag van 61.000 euro, drie keer zoveel als verwacht. Volgens het veilinghuis gaat het om het enige antieke schilderij waarop een rode kool staat afgebeeld. Bovendien werd het geschilderd door een vrouwelijke kunstenaar. Een “exotisch verschijnsel”, aldus het veilinghuis. De kunstenares, Margaretha
1 minuut leestijd

Recordbedrag voor ‘De Schreeuw’ van Edvard Munch

Het wereldberoemde werk De Schreeuw van Edvard Munch is woensdag bij veilinghuis Sotheby’s geveild voor een bedrag van bijna 120 miljoen dollar, ruim 91 miljoen euro. De Noorse kunstenaar Edvard Munch (1863-1944) maakte in totaal vier werken die de naam De Schreeuw kregen. Het eerste werk maakte hij in 1893. Het werk wordt vaak gezien als een ‘psychisch zelfportret’ van
1 minuut leestijd

Herontdekte aquarel Cézanne brengt 17 miljoen dollar op

Bij veilinghuis Christie’s in New York is dinsdag een aquarel van de Franse kunstschilder Paul Cézanne (1839-1906) geveild voor een bedrag van 17 miljoen dollar. Omgerekend is dat ongeveer 14,3 miljoen euro. Het gaat om een voorstudie in waterverf voor zijn beroemde serie Kaartspelers, vijf schilderijen die vaak worden gerekend tot de beste werken van de modernist. De studie was
1 minuut leestijd

Brieven M.C. Escher onder de hamer

Bij veilinghuis Christie’s worden volgende week 49 handgeschreven brieven van de Nederlandse lithograaf en houtsnijder M.C. Escher (1898-1972) geveild. Het gaat om brieven die de kunstenaar stuurde aan zijn collega en vriend Gerd Arntz (1901-1988). Christie’s verwacht dat de brieven gezamenlijk tussen de 20.000 en 30.000 euro op zullen brengen. Volgens het veilinghuis laten de brieven Escher kennen “als een
3 minuten leestijd

Christie’s veilt schilderij Rembrandt

Bij veilinghuis Christie’s in Londen wordt in juli een schilderij van Rembrandt geveild. Verwacht wordt dat het werk tussen de 9 en 14 miljoen euro op gaat brengen. Het gaat om het schilderij Man met halsstuk en hoed dat Rembrandt tussen 1626 en 1627 maakte. Het doek maakt onderdeel uit van de verzameling oude Hollandse meesters van het echtpaar Pieter
1 minuut leestijd

Rubenshuis verwerft notitieboek van Rubens

Het Rubenshuis in Antwerpen heeft de collectie uitgebreid met een bijzonder stuk: een notitieboek met theoretische aantekeningen van Peter Paul Rubens. Het museum heeft dat deze week bekendgemaakt. Het notitieboek werd onlangs op een veiling in New York aangekocht door de Koning Boudewijnstichting. Het gaat om een van de vier bekende kopieën van Rubens’ handgeschreven exemplaar. Het origineel ging in
1 minuut leestijd

‘De Schreeuw’ van Munch wordt geveild

Een van de vier versies van het beroemde schilderij De Schreeuw van Edvard Munch wordt komend voorjaar in New York geveild. Veilinghuis Sotheby’s heeft dat bekendgemaakt. De Noorse kunstenaar Edvard Munch (1863-1944) maakte in totaal vier werken die de naam De Schreeuw kregen. Het eerste werk maakte hij in 1893. Het werk wordt vaak gezien als een ‘psychisch zelfportret’ van
1 minuut leestijd
1 3 4 5 6 7 10