Veiling- Pagina 17

Nieuws en achtergronden over de veiling van historische objecten en kunstwerken.

Satire over de financiële crisis van 1720

Bij veilinghuis Christie’s in Amsterdam worden half december drie zogenaamde South Sea Bubble-borden geveild. De satirische borden dateren uit de achttiende eeuw en werden gemaakt in reactie op een financiële crisis. De drie satirische ‘crisisborden’ zijn vervaardigd ten tijde van de zogenoemde ‘South Sea Bubble’ van 1720. Dit beursdrama ontstond toen de roddels en uitzinnige speculaties over de rijkdommen die
1 minuut leestijd

Nieuw record voor Action Comics #1

In Amerika heeft een Action Comics #1 weer een veilingrecord geboekt. Een exemplaar van de eerste strip waarin Superman acteert, werd afgehamerd op 2,16 miljoen dollar. Een absoluut record. Wie thuis op zolder nog een Action Comics #1 op zolder heeft liggen, kan deze beter niet te koop aanbieden tijdens de een of andere rommelmarkt. Stipliefhebbers zijn namelijk bereid zeer
1 minuut leestijd

Kuifje-veiling brengt 1,8 miljoen euro op

Een Kuifje-veiling in Parijs heeft zaterdag ruim 1,8 miljoen euro opgebracht. Veilinghuis Arcturial heeft dat bekendgemaakt. Topstuk van de veiling was een waterverftekening van een scène uit het Kuifje-album Het Geheim van de Eenhoorn. Hiervoor werd bijna 170.000 euro neergelegd, ruim vier keer zoveel als verwacht. De verfilming van dit stripboek ging vorige maand in België in première. De 3D-film
1 minuut leestijd

Houtsnedes M.C. Escher geveild voor 9031 euro

De houtsnedes van de Nederlandse lithograaf en houtsnijder M.C. Escher (1898-1972) die onlangs in een kringloopwinkel werden gevonden, zijn dinsdag geveild voor een bedrag van 9031 euro. De werken werden onlangs door een particulier in een boek gevonden. Afgelopen dinsdag werden ze bij veilinghuis De Eland/Van Gendt Book Auctions in Diemen geveild. De houtsnedes dateren 1932 en werden allemaal door
1 minuut leestijd

Christie’s Amsterdam veilt eerste Renoir

Bij Christie’s Amsterdam werd dinsdag voor het eerst een werk van de Franse schilder Auguste Renoir (1841-1919) geveild. Het schilderij bacht op 21.250 euro. Het gaat om een klein werk van 14 bij 18 centimeter waarop de hand van Claude, de jongste zoon van de Franse impressionist, te zien is. De waarde van het werk getiteld Main de Coco uit
1 minuut leestijd

Houtsnedes Escher gevonden bij kringloop

Een particulier heeft onlangs bij een kringloopwinkel een boek gevonden met daarin vijfentwintig houtsnedes van de vermaarde Nederlandse lithograaf en houtsnijder M.C. Escher (1898-1972). Veilinghuis De Eland/Van Gendt Book Auctions heeft dat bekendgemaakt. Het gaat om houtsnedes uit 1932 die allemaal door Escher zelf zijn gesigneerd. Het veilinghuis verwacht dat het boek met houtsnedes tussen de 1500 en 2500 euro
1 minuut leestijd
Lennon Wall in 1993

‘Geelbruine tand’ van John Lennon geveild

In Engeland is dit weekend een tand geveild van John Lennon. De tand bracht maar liefst 19.500 pond op, omgerekend ongeveer 22.500 euro. De muzikant verloor de tand in de jaren zestig tijdens een bezoek aan de tandarts. Hij nam de tand mee naar huis en gaf deze vervolgens aan zijn huishoudster, Dot Jarlett. Uiteindelijk belandde de ‘geelbruine tand’ in
1 minuut leestijd

Schilderij Klimt brengt ruim 29,5 miljoen euro op

Een schilderij van de Oostenrijkse schilder Gustav Klimt is woensdag in New York geveild voor ruim 29,5 miljoen euro. Dat melden Amerikaanse media. Het gaat om het schilderij Litzlberg am Attersee uit 1915. In de Tweede Wereldoorlog werd het werk in beslag genomen door de nazi’s. Afgelopen juli werd het schilderij teruggegeven aan een achterneef van Amalie Redlich, de oorspronkelijke
1 minuut leestijd

‘Sinterklaasavond’ verkocht aan Frans Hals Museum

Het Frans Hals Museum is een oer-Hollands schilderij rijker. Het museum kocht dinsdag tijdens een veiling bij Christie’s het schilderij Sinterklaasavond van de Haarlemse schilder Richard Brakenburgh (1650-1702). Het in Haarlem gevestigde museum legde ruim 58.00 euro neer voor het ‘vrolijke en verhalende schilderij’. Het zeventiende-eeuwse werk zal binnenkort te zien zijn in de tentoonstelling De Gouden Eeuw viert feest.
1 minuut leestijd

Restitutiekunst en collectiestuk Hitlermuseum onder de hamer

Bij Christie’s Amsterdam worden volgende week drie schilderijen geveild met een bijzondere oorlogsherkomst. Het gaat om twee werken die in 1942 werden geroofd van de Joodse kunstverzamelaar Marcus Frederik de Vries en een werk van Berckheyde dat tijdens de oorlog werd aangekocht voor Hitlers Führermuseum. Marcus Frederik de Vries (1897-1942) was een Amsterdamse kunstverzamelaar die, met journalist Frans Goedhart, al
3 minuten leestijd
1 15 16 17 18 19 27

Gratis nieuwsbrief

Meld u aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief (51.365 actieve abonnees)

Ruim 51.000 geschiedenisliefhebbers ontvangen wekelijks onze gratis nieuwsbrief.

Meld u ook aan