Veiling- Pagina 15

Nieuws en achtergronden over de veiling van historische objecten en kunstwerken.

Overzichtstentoonstelling Rothko in Gemeentemuseum

Het Gemeentemuseum in Den Haag komt in het najaar van 2014 met een grote overzichtstentoonstelling van het werk van de Amerikaanse kunstenaar Mark Rothko (1903-1970). Museumdirecteur Benno Tempel heef dat enkele dagen geleden gezegd tegenover het radioprogramma Opium van de AVRO. Mark Rothko, eigenlijk Marcus Rothkowitz, werd geboren in Letland en groeide op in de Verenigde Staten. Hij werd bekend
1 minuut leestijd

‘Rode kool’ verkocht voor 61.000 euro

Bij veilinghuis Christie’s in Amsterdam is dinsdag het zeventiende-eeuwse schilderij Portret van een Rode Kool geveild voor een bedrag van 61.000 euro, drie keer zoveel als verwacht. Volgens het veilinghuis gaat het om het enige antieke schilderij waarop een rode kool staat afgebeeld. Bovendien werd het geschilderd door een vrouwelijke kunstenaar. Een “exotisch verschijnsel”, aldus het veilinghuis. De kunstenares, Margaretha
1 minuut leestijd

Tentoonstelling over oudste veilinghuis van Nederland

Het Haags Historisch Museum staat de komende maanden met een presentatie stil bij het tweehonderdjarig bestaan van het VendueHuis der Notarissen in Den Haag, het oudste veilinghuis van Nederland. In 1811 verzamelden negenenzestig notarissen uit Den Haag en omstreken zich in een Haags koffiehuis om nieuwe regels op te stellen voor het veilen van roerende en onroerende goederen. Dit was
1 minuut leestijd

Recordbedrag voor ‘De Schreeuw’ van Edvard Munch

Het wereldberoemde werk De Schreeuw van Edvard Munch is woensdag bij veilinghuis Sotheby’s geveild voor een bedrag van bijna 120 miljoen dollar, ruim 91 miljoen euro. De Noorse kunstenaar Edvard Munch (1863-1944) maakte in totaal vier werken die de naam De Schreeuw kregen. Het eerste werk maakte hij in 1893. Het werk wordt vaak gezien als een ‘psychisch zelfportret’ van
1 minuut leestijd

Herontdekte aquarel Cézanne brengt 17 miljoen dollar op

Bij veilinghuis Christie’s in New York is dinsdag een aquarel van de Franse kunstschilder Paul Cézanne (1839-1906) geveild voor een bedrag van 17 miljoen dollar. Omgerekend is dat ongeveer 14,3 miljoen euro. Het gaat om een voorstudie in waterverf voor zijn beroemde serie Kaartspelers, vijf schilderijen die vaak worden gerekend tot de beste werken van de modernist. De studie was
1 minuut leestijd

Bijna 38.000 euro voor Kuifje-album

Bij veilinghuis Banque Dessinée in Brussel is afgelopen weekend een Kuifje-album geveild voor 37.820 euro. Volgens het veilinghuis is dat een record voor een origineel exemplaar van Kuifje. Het ging om een exemplaar van het album Kuifje in het land van de Sovjets uit 1930. Het veilinghuis verwachtte dat het album ongeveer tienduizend euro op zou brengen. Ook andere originele
1 minuut leestijd

Rest nalatenschap Juliana geveild

In Hilversum zijn donderdag elf objecten uit de nalatenschap van koningin Juliana geveild. De spullen brachten gezamenlijk 13.000 euro op. Veilinghuis Van Spengen heeft dat bekendgemaakt. De objecten maakten eerder al onderdeel uit van de grote veiling van de nalatenschap van koningin Juliana. Deze veiling werd in het voorjaar van 2011 in de RAI in Amsterdam gehouden. De objecten werden
1 minuut leestijd

Negentiende-eeuwse niersteen geveild

Bij veilinghuis Christie’s in Amsterdam zijn de afgelopen dagen enkele bijzondere objecten geveild. Zo werd er bijvoorbeeld een negentiende-eeuwse niersteen verkocht.
1 minuut leestijd

Historische penningen onder de hamer

In een hotel in Hilversum worden volgende week ruim tweehonderd historische penningen geveild. Veiling Schulman heeft dat bekendgemaakt. Het penningen uit de zestiende tot achttiende eeuw. Het merendeel van de penningen werd geslagen ter nagedachtenis aan grote evenementen in de Nederlandse geschiedenis. Volgens het veilinghuis zijn veel van de penningen in de loop der tijd schaars geworden en worden ze
1 minuut leestijd

Ruim een miljoen dollar voor oude Joodse munt

Een antieke munt uit Judea is enkele dagen geleden in New York geveild voor een bedrag van 1,1 miljoen dollar. Een record voor een Joodse munt, volgens veilinghuis Heritage Auctions. De munt werd geslagen in 66 na Christus, het jaar dat Joodse rebellen de Romeinen wisten te verdrijven. Van deze zeldzame munt is volgens het veilinghuis slechts één ander exemplaar
1 minuut leestijd
1 13 14 15 16 17 27

Gratis nieuwsbrief

Meld u aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief (51.365 actieve abonnees)

Donateurs ondersteunen ons project en dragen direct bij aan de uitbreiding van ons archief.

Meer informatie