In het Gelderse Bronkhorst is afgelopen week een zeldzame wereldkaart uit de zestiende eeuw ontdekt. De kaart dook op tijdens een taxatiemiddag van oude boeken, meldt Omroep Gelderland.
Een tweehonderd jaar oude brief van Napoleon is zondag geveild voor een bedrag van 150.000 euro. De brief is bijzonder omdat hij gecodeerd is en omdat Napoleon hem schreef vanuit de stad Moskou die hij kort daarvoor veroverd had. Het Franse veilinghuis Osenat verwachtte dat de brief tussen de 10.000 en 15.000 euro op zou brengen. Er werd uiteindelijk tien
In Amerika is een oude poster van Mickey Mouse geveild voor ruim 100.000 dollar. Veilinghuis Heritage Auctions heeft dat bekendgemaakt. Het gaat om een van de oudste nog intacte posters van het Disney-figuurtje met daarop de tekst The world’s funniest cartoon character (Het grappigste tekenfilmfiguur ter wereld) . De poster dateert uit 1928 en werd gekocht door een anonieme bieder
Bij het Franse veilinghuis Osenat wordt begin december een bijzondere brief van Napoleon geveild. De Franse keizer schreef de brief op 20 oktober 1812, een dag nadat hij zich uit het centrum van Moskou had teruggetrokken.
Een handgeschreven brief waarin natuurkundige Albert Einstein het over God heeft als product van menselijke zwakte is bij veilingsite eBay verkocht voor iets meer dan drie miljoen dollar. Einstein schreef de brief in 1954, een jaar voor zijn dood, aan de filosoof Eric Gutkind. In de brief deed hij zijn visie op religie uit de doeken. De natuurkundige schreef onder
Bij een veiling in Parijs zijn dinsdag schoenen van de Franse koningin Marie Antoinette (1755-1793) geveild. De zijden schoenen brachten maar liefst 50.000 euro op.
Bij een veiling in maar liefst 26,4 miljoen euro betaald voor een schilderij van de Duitse kunstenaar Gerhard Richter. Dat is volgens veilinghuis Sotheby’s een record voor een werk van een nog levende kunstenaar.
Een Amerikaanse vrouw kocht onlangs op een rommelmarkt in de staat Virginia voor een paar dollar een schilderij dat van de Franse schilder Auguste Renoir (1841-1919) bleek te zijn. Het werk zou zaterdag geveild worden maar die veiling is voorlopig afgelast omdat het waarschijnlijk gaat om een gestolen schilderij. De vrouw kocht op de rommelmarkt voor een klein bedrag een
Een veilinghuis in Connecticut brengt donderdag duizenden documenten van de nazi Joseph Goebbels onder de hamer. Het gaat om documenten die dateren uit de periode voor de Tweede Wereldoorlog. Volgens Alexander Historical Auctions geven de documenten een beeld van de vormingsjaren van Joseph Goebbels, de man die onder Adolf Hitler minister van propaganda werd. De totstandkoming van de zogenaamde ‘Führer-mythe’