De jaarlijkse herdenkingen op 4 mei bij Nationaal Monument Westerbork was dit jaar zeer populair, zo meldt de organisatie. Duizenden mensen kwamen naar de herdenking toe en een recordaantal mensen bezocht overdag het museum, 2300 personen kochten een kaartje.
![Monument van de 102.000 stenen in Westerbork](https://historiek.net/wp-content/uploads-phistor1/2013/05/102000-stenen-boven-560-300x223.jpg)
Jeugd
Jongeren speelden ook dit jaar weer een belangrijke rol in het programma. Eén van de winnaars van de jaarlijkse gedichtenwedstrijd van het Nationaal Comité 4 en 5 mei, Joy Schroevers, droeg haar gedicht Eén van de duizenden voor.
Leerlingen van de basisscholen de Wegwijzer en de Lindelaar uit het door Westerbork hebben het Nationaal Monument Westerbork geadopteerd en legden bloemen bij de herdenking. Ook ruim vijftig studenten van Pabo-instellingen uit heel Nederland waren bij het programma betrokken. Zij keerden op 4 mei terug van een door het Herinneringscentrum Kamp Westerbork georganiseerde reis naar het voormalige vrouwenkamp Ravensbrück. Scholieren van het dr. Nassau College Quintus uit Assen lazen namen voor van uit kamp Westerbork gedeporteerde kinderen.