Dark
Light

Longlist Biografieprijs 2012 bekendgemaakt

1 minuut leestijd

Biografieprijs 2012
Vrijdag is de longlist van de Biografieprijs van de Stichting Erik Hazelhoff Roelfzema Prijs bekendgemaakt. Nog tien boeken maken kans op de prijs.

Uit in totaal 99 inzendingen heeft de jury – onder voorzitterschap van prof. dr. Lisa Kuitert – een longlist van tien titels samengesteld. De Biografieprijs is een tweejaarlijkse prijs die wordt toegekend aan de beste Nederlandstalige biografie die in één van de twee voorafgaande jaren bij een Nederlandse of Vlaamse uitgeverij is verschenen.

De Biografieprijs bestaat uit een geldprijs van 15.000 euro en zal op 23 april 2012 aan de winnaar worden uitgereikt in het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam. Vorig jaar ging de prijs naar Jolande Withuis voor haar boek over verzetsheld Pim Boellaard.

De tien kanshebbers voor 2012 zijn

Sophie in Weimar – Thera Coppens
Meulenhoff

Leopold I – De Eerste koning van Europa – Gita Deneckere
De Bezige Bij Antwerpen

Gerard Reve 2: De ‘rampjaren’ (1962-1975) – Nop Maas
Van Oorschot

M. Vasalis. Een biografie – Maaike Meijer
Van Oorschot

Generaal Spoor, Triomf en tragiek van een legercommandant – Jaap de Moor
Uitgeverij Boom

Marga Klompé – Gerard Mostert
Uitgeverij Boom

Een Nederlander in de Wildernis – Luc Panhuysen
Nieuw Amsterdam

Elsschot. Leven en werken van Alfons De Ridder – Vic van de Reijt
Athenaeum- Polak & Van Gennep

De eeuwigheid verzameld. Hélene Kröller-Müller 1869-1939 – Eva Rovers
Prometheus

Geluk kun je alleen schilderen. F.B. Hotz – Het leven – Aleid Truijens
Uitgeverij De Arbeiderspers

Historiek is een onafhankelijk online geschiedenismagazine voor een breed publiek en trekt maandelijks honderdduizenden bezoekers. We willen geschiedenis en actualiteit met elkaar verbinden en geschiedenisverhalen toegankelijk maken voor een breed publiek. Meer informatie